„Dojrzali – Wspaniali” – starachowiccy seniorzy w Warszawie

  Już kolejny raz Fundacja Zaczyn zorganizowała (24 VIII br.) w stolicy  - Paradę Seniorów i zarazem Piknik Pokoleń. Uczestniczyli w niej seniorzy z naszego miasta: z UTW i klubów seniora (3 autokary). Oto w telegraficznym skrócie, co się tam działo!

 Firma Adamed przygotowała Strefę Zdrowia, w której chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. Ta firma razem z „Promedicą 24” obdarowały uczestników darmowymi preparatami leczniczymi w specjalnie przygotowanych ekologicznych torbach. Dziękujemy!

    W Strefie  „Piękna Sephora” – uwieczniała nas na pamiątkowych fotografiach i  oferowała porady dotyczące pielęgnacji dojrzałej cery  wraz z próbkami kosmetyków. Zainteresowani mogli uzyskać wskazówki dot. gimnastyki zdrowotnej tzw. chińskiego qui gong  poznać trendy w modzie 60+.

    Można było również nauczyć się wykonywania ceramiki z gliny, makramów  i poznać sztukę kaligrafii. Ponadto ubogacić swoją wiedzę na temat usług telekomunikacyjnych wg prawa unijnego. Ten przyspieszony kurs zakończono (dla chętnych) testem. Ponadto co jakiś czas losowano upominki za prawidłowe odpowiedzi.

    Na stoisku Crisp Time można było podpisać się wykonując kolorowy odcisk dłoni.  Natomiast Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszało seniorów na cykl spotkań edukacyjnych.

W Strefie Wydawnictw „Życie na gorąco” i „Chwila dla Ciebie” była degustacja przygotowanych potraw wg przepisów z tych czasopism. Swoje oferty prezentowały też uzdrowiska np. Ciechocinek.

     Na Pikniku Pokoleń można było wysłuchać dyskusji,  jak układać relacje międzypokoleniowe, jak mądrze się zmieniać, jakie elementy mody 60+ wprowadzać. Na te tematy wypowiadali się m.in. Anna Korcz, Ewa Foley, Beata Tadla, Helena Norowicz, Tomasz Jacyków, Robert Janowski (Rozrywka 60+).

    Na scenie głównej: koncert Krzysztofa Krawczyka. Dla chętnych dyskoteka prowadzona przez DJ Zbyszka, a potem DJ Wikę, która pamiętała nasze miasto i pozdrawiała nas ze sceny.

     Impreza odbywała się na terenach Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie na szczęście było dużo zieleni i upał nie był tak dokuczliwy. Wszystkim sponsorom i organizatorom dziękują starachowiccy seniorzy wraz z Dorotą Kiełek i Elżbietą Nowak.