Drodzy Czytelnicy, dni seniorów w tym roku przebiegają w nowej formule i reżimie sanitarnym, na szczęście bez większych trudności. Dziś zapraszamy do Poznania na 10. edycję „Senioralni. Poznań”. Najstarsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą świętować od 5 do 15 października zarówno tradycyjnie, jak i online, a nowa rzeczywistość sprowokowała Poznań do nietypowej inauguracji święta seniorów, o czym przeczytacie w materiale Aleksandry Gracjasz pt. "Lawina bieg od tego zmienia". Ciekawe nie tylko dla poznaniaków.

Redaktorzy Gazety Senior - spotkania autorskie, blog, nagrody
Spotkanie autorskie z dr Jadwigą Kwiek, psychologiem i psychoterapeutą, znaną Wam z cyklu ABC Psychologii dla seniorów, który publikujemy co miesiąc na łamach Gazety Senior. Dr Kwiek jest również autorką książki "Jak żyć, jak...przepis na człowieka" dedykowanej seniorom. Spotkanie we Wrocławiu 2 października, w Poznaniu 12 października. Zapraszamy.

Redaktorka Gazety Senior - Krystyna Ziętak - została wyróżniona przez Wrocławską Radę Seniorów nagrodą "Przyjaciel Seniorów". Jednym z powodów, dla którego otrzymała statuetkę z rąk Prezydenta Wrocławia, jest jej blog Wirtualna Kultura 60+. Rozmowa z "Krysią mącicielką" w wydaniu. Gorąco polecamy!

Zdrowie seniorów
Choć jest kwestią kluczową, to niestety raport Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej nie pozostawia złudzeń, czas pandemii to katastrofalne w skutkach przerwane terapie, brak dostępu do lekarzy specjalistów i rzetelnej wiedzy, jak się chronić. W październikowym numerze publikujemy wnioski z raportu.

Koronarzeczywistość seniora
W wydaniu znajdziecie wiele przykładów senioralnych postaw wobec pandemii. Są tacy, co blogują i nie zwalniają tempa. Niektórzy seniorzy poszli o krok dalej i nakręcili filmy o pandemii. Sporo działań udało się przenieść do sieci, co ma swoje plusy, pozwala utrzymywać relacje z bliskimi, korzystać z kultury, edukacji i zasobów, od których zostaliśmy odcięci. Na cyfrowych debiutantów czeka wsparcie!


Moda i Uroda na GazetaSenior.pl Sprawdź online
Spotkanie w internecie, na skypie, zoomie to także okazja do zadbania o siebie nie wychodząc z domu.
Co zrobić, gdy wypadają nam włosy? 
Dlaczego warto wzbogacić codzienną pielęgnację o serum? Sprawdź również, jak ważna jest psychika w kwestii odchudzania w artykule pt. "Po co tyjemy"?