• Zarząd UTW prosi o uregulowanie opłat czesnego osoby, które zalegają z tą powinnością.  Czekamy do 15 maja 2019r. w czasie dyżurów w biurze (poniedziałki, środy, piątki w godz. 10.00-12.00). Będzie to dawało możliwość uczestniczenia w imprezach organizowanych przez nasze stowarzyszenie.
  • 18.05.2019r. odbędą się " JUVENALIA UTW" na których między innymi będzie stoisko "BOOKCROSSING". Będzie tam można podarować przeczytaną ciekawą książkę, a także wyszukać dla siebie ciekawą lekturę. Prosimy zatem słuchaczy UTW, aby zrobili przegląd swoich domowych biblioteczek i przekazali ciekawe pozycje książkowe, dając im tzw. "drugie życie" :).
  • Sekcja przyrodnicza UTW zaprasza na spotkanie w poniedziałek w Wigorze o 16.15 - będą omawiane ważne sprawy, min. organizacja prezentacji w JUWENALIA. Spotkania w maju : 6.05; w Wigorze, 13.05 - w Wigorze, 27.05 w Muzeum Przyrodniczym - " Lis - rudy spryciarz".

  • Sekcja Edukacji Obywatelskiej zaprasza wszystkich chętnych słuchaczy UTW: 6.05.,13.05.,20.05. i 27.05. (poniedziałki) godz. 11,00 na prelekcje nt.: „Realizacja Gminnego Programu Rewitalizacji” z pracownikami Urzędu Miasta, „Najważniejsze zadania powiatu starachowickiego w 2019 roku”, prowadzoną przez Aleksandry Dudkiewicz, „Cechy bezpiecznego domu Seniora” dr inż. arch. Agnieszki Cieśli pracownika Naukowego Politechniki Warszawskiej. Pierwotny program na maj, podany w komunikatach, uległ zmianie.

  • Z okazji Dnia Bibliotekarza Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Koguta pt. „Notting Hill Carnival", 9 maja 2019 r. o godz. 17 do sali wystaw MBP „Reflex" przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.Miejska Biblioteka

  • Publiczna i Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach zapraszają na spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika" pt. "Rowerem na kraniec Europy", 10 maja o godz. 17 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Swoimi refleksjami z eskapady rowerowej na kraniec Europy podzielą się: Piotr Bonio, Krzysztof Jabłoński i Czesław Kozłowski.

  • Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju i Klub Żołnierzy Rezerwy w Starachowicach zaprasza słuchaczy UTW na wieczornicę z okazji Dnia Zwycięstwa. 08.05.2019r.  o godz 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego. W programie występ zespołu "Wiarusy" z nowym programem artystycznym i poczęstunek.
  • Już można zapisywać się na Rajd NW, który planowany jest na 4.06.2019r. Ze względu na ograniczenia ilością miejsc w autokarze, na listę zapiszemy max. 50 osób. Zapisy przyjmujemy w czasie dyżurów w biurze UTW (poniedziałki, środy, piątki w godz. 10.00-12.00), aż do wyczerpania miejsc.