Uroczystości związane z rozpoczęciem nowego roku akademickiego odbyły się 4 października o godzinie 10:00 w sali widowiskowo - kinowej Parku Kultury. To już 14 - ty rok zaczynamy nowe zajęcia wspomniał prezes UTW  Jerzy Krawczyk i opowiedział jak będzie wyglądał ten szczególny rok w którym zajęcia będą się odbywać już w formie stacjonarnej w salach wykładowych. Poinformował,że jest 200 -tu Słuchaczy i  rozpiętość  wiekowa między Seniorami na UTW  wynosi 40lat. Najstarsza Uczestniczka ma 101 lat - Jadwiga Cwalina - Krajewska która zaszczyciła nas swoją obecnością. Podczas uroczystości prezes złożył podziękowania Sponsorom UTW i wręczył statuetki Osobom przyjaznym naszej uczelni. Nowi Słuchacze otrzymali też legitymacje członkowskie. Całą uroczystość uświetnił występ zespołu  SREBRNE NUTY.

Da Wszystkich Słuchaczy UTW życzenia dobrego i zdrowego roku akademickiego 2021/2022 od Zarządu i Samorządu Studenckiego.

 

 


 

Jerzy Krawczyk

Przewodniczący Świętokrzyskiej Delegatury OPS. Jest prezesem UTW w Starachowicach, założycielem Sekcji Edukacji Obywatelskiej, pomysłodawcą i współautorem Projektu „ Społecznościowy Ogród UTW", który uzyskał nagrodę główną Fundacji „Ziemia i Ludzie" jako wzór pozytywnych praktyk UTW. Jerzy Krawczyk jest koleżeński i obowiązkowy, dał się nam poznać jako dobry organizator, zawsze uważnie wsłuchuje się w potrzeby innych ludzi. Nawiązał wiele ciekawych i wartościowych kontaktów z osobami zasłużonymi dla naszego miasta i regionu.

kontakt: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,  tel.  506 428 797

Janina Łucak

Wiceprzewodnicząca Prezydium Świętokrzyskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Wykształcenie wyższe techniczne – inżynier budownictwa. Po przejściu na emeryturę aktywnie pracuje społecznie na rzecz seniorów w Kielcach. W 2015 roku założyła i została prezesem Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad Czasem" W styczniu 2018 roku została powołana w skład Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów. Jej pasje to muzyka, taniec i śpiew. Lubi także malować i fotografować.  Uwielbia podróże.

Grażyna Szlęk

Wiceprzewodnicząca Prezydium Świętokrzyskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Na emeryturze poświęciła się społecznej pracy na rzecz kultury i seniorów. Jest wiceprezesem w Staszowskim Towarzystwie Kulturalnym.  W Staszowie prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku. W 2020 roku została powołana  w skład Rady Seniorów gdzie pełni funkcję sekretarza. Jej pasją jest malarstwo. Uwielbia książki podróżnicze.

 

Anna Tokarska

Sekretarz Prezydium Świętokrzyskiej Delegatury  Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Wykształcenie wyższe techniczne.  Jest bardzo aktywnym słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach gdzie pełni funkcję wiceprezesa zarządu.  Chętnie pomaga innym. Doświadczenie zawodowe zdobyte między innymi w edukacji szkolnej umiejętnie wykorzystuje  w planowaniu i prowadzeniu   zajęć z seniorami. Jest autorką wielu projektów w tym  między innymi projektu „Tworzymy Świętokrzyską Delegaturę OPS".

Jadwiga Kamińska

Członek Prezydium Świętokrzyskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Wykształcenie wyższe. W 2008 roku broni rozprawę doktorską i uzyskuje tytuł doktora nauk w kulturze fizycznej.  Po przejściu na emeryturę  aktywnie pracuje społecznie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łagowie. Prowadzi z seniorami zajęcia, które mają pomóc w utrzymaniu sprawności fizycznej. Jest wiceprezesem zarządu UTW w  Łagowie.

PREZYDIUM ŚWIĘTOKRZYSKIEJ DELEGATURY  OBYWATELSKIEGO PARLAMENTU SENIORÓW.

   

 15.09.2021 - Ostatni spacer wakacyjny członków PTTK przy UTW  - do Marcinkowa pod przewodnictwem Tomka Cygana . spacer udany przy pięknej 'pogodzie

 

 

 

3.09-SPOTKANIE INTEGRACYJNE SENIORÓW W ARBORETUM MARCULE ZORGANIZOWANE PRZEZ CUS.

\

18 sierpnia -druga trasa spacerowa PTTK przy UTW- OCZY ZIEMI SUCHEDNIÓW.

FOTORELACJA- udany spacer.

 

 

15 SIERPNIA 2021r-DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO-PRZEDSTAWICIELE UTW  SKŁADAJĄ KWIATY POD  POMNIKIEM NIEPODLEGŁOŚCI.

 

SPACER  PTTK przy UTW DO KOLONII INWALIDZKIEJ -21 LIPCA

 

 

Zdjęcia z zakończenia roku akademickiego.

 

 

 

 

 

 

 

20.05.2021r - Grupa członków PTTK przy UTW na pierwszym w tym roku spacerze. Wszystkim towarzyszyła wielka radość i myśl o następnych już spacerach.

 

 

 

 

 

 

 


25.02.2021R - ZWIEDZANIE WYSTAWY W MUZEUM PRZYRODY I TECHNIKI PT. "ZABYTKOWE SZTUĆCE I ZASTAWY STOŁOWE" Z KOLEKCJI STANISŁAWA JARUSZEWICZA.

 

Z WIZYTĄ U NASZEJ JUBILATKI


 

WYCIECZKA Z PROJEKTU "SENIORZY ZWIEDZAJĄ ŚWIĘTOKRZYSKIE" - 14.10.2020R.

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021

 

 

Nowa warstwa...